Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Ikony Matki Bożej

b094-103g.jpg
kwiecień 2025
P W Ś C Pt S N
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

Najbliższe wydarzenia

N Maj 04, 2025 @10:00 - 05:00PM
Nabożeństwo odwołane
N Maj 11, 2025 @10:00 - 05:00PM
Św. Liturgia kaplica

Logowanie

CmentarzKW

aaaaaaa

Kwatera I

Kwatera Ia

Kwatera II

Kwatera III

Kwatera IV

Kwatera V

Kwatera VI

Kwatera VII

Kwatera VIII

Cmentarz

 

Parafia Prawosławna Przemienienia Pańskiego w Płocku, zwraca się do wszystkich osób mających groby
rodzin na cmentarzu w Płocku przy ul. Norbertańskiej 25.

Prosimy o zaktualizowanie danych (imię, nazwisko, adres) właścicieli lub opiekunów grobów znajdujących się na cmentarzu.

Najlepszą i najszybszą drogą komunikacji będzie droga elektroniczna.

Proszę o osobisty kontakt w Kancelarii Parafialnej bądź drogą elektroniczną.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Kancelaria Parafii czynna:

poniedziałek - piątek 900 - 1000

soboty od godz. 1100 - 1300 na Cmentarzu, ul. Norbertańska 25.

 

 

Kaplica św. Arch. Michała

 

Do Parafii Prawosławnej w Płocku należy cmentarz przy ulicy Norbertańskiej 25, o powierzchni 1,47 ha. Na terenie cmenta
rza znajduje się Kaplica pod wezwaniem św. Archanioła Michała. Kaplica została wybudowana w 1870 roku,
  a rok później 17 października 1871 r. Jego Ekscelencja Ioanik Arcybiskup Warszawski dokonał jej poświęcenia w asyście Proboszcza Parafii Płockiej ks. Włodzimierza Stadnikowa i dwóch kapelanów. Przed bramą cmentarza znajdowała się dzwonnica, na której umieszczone były cztery dzwony. Wybudowana z cegły na planie krzyża greckiego, zwieńczona kopułą. Ikonostas jednorzędowy wykonany z drewna. Kaplica służyła do celebrowania nabożeństw żałobnych i pogrzebów.

 

Dzięki sponsorom w 1997/1998 r. wewnątrz kaplicy przeprowadzony został remont połączony z wymianą poszycia dach i kopuły. 7 listopada 1998 r. w przededniu święta Archanioła Michała dokonano poświęcenia ołtarza. Nabożeństwu przewodniczył ks. Anatola Szydłowski Dziekan Okręgu Warszawskiego.

 

W latach 2007 - 2010 przeprowadzono remont elewacji zewnętrznej.

Od Niedzieli Przewodniej do końca września nabożeństwa odbywają się regularnie co drugą niedzielę.

Design by eltonik24.pl